..........

..........

Gothic podľa Talorey

18. march 2012 at 14:19 | Alethea Raewlyn |  Ako sa stať Goth, spísané pózermi
~ Pohľad na subkultúru ako takú od Talorey z rovnomenného blogu. Keby som to mala celé komentovať, tak ma zránik uchytí. Utvorte si vlastný názor. Najhoršie na tomto je, že má 15-krát ohodnotený článok všetkými hviezdičkami, o čom sa mne môže len zdať, cez sto komentárov, z ktorých sú bohužiaľ drtivá väčšina pozitívne a tie ktoré sú negatívne.. no.. tak i tie nie sú písané práve inteligentne a majú dosť medzier. Dosť starý článok.
V tomhle článku zveřejňuji pouze svůj názor na tento styl. Pokud s ním nesouhlasíte je to zase Váš názor a tento styl vnímáte jinak než já. Ostatně každý bere gotiku trochu jinak. Někdo jako styl hudby či oblékání, někdo jako životní filozofii...Gothic je způsob života, způsob myšlení, cítění, hudby, umění, oblékání, líčení... Gothic lidi spojuje záliba v temnu i když ona to záliba není tak docela, je to spíš naše součást, je to druh depresivní, temné poezie, je to temné umění s nádechem smrti, jsou to pocity, myšlenky, názory...Slovo Gothic pochází z anglického ghost-duch, ale původ tohoto slova sahá až do daleké historie, kdy vznikl jeden z Germánských kmenů ;Vizigóti. Potom se slovo gothic užívalo jako označení barbarů a nakonec jako název středověkého slohu.Většinou lidé náš pohled na svět nechápou, zdáme se jim být šílení nebo dokonce úchylní. Také o nás kolují různé nepravdivé pomluvy, jako že jsme například satanisté se sadomasochistickými sklony či snad nekrofilové. A to všechno jen kvůli tomu, že chodíme celí v černém a nebojíme se smrti.Gothické hnutí vzniklo ve Velké Británii a tam je taky Gotiků nejvíce. V ČR jich je jen asi 400. Lidi, co si na ně jen hrají, nepočítám.Gothika je způsob jak být sám sebou, ale neříkám, že jen jediný. Je to způsob nalezení krásy v tom, co ostatní považují za strašné a smutné.Všichni Gothici nejsou stejní, ale většinu vlastností a zálib máme společných. Máme rádi hřbitovy, protože vnímáme smrt jako přirozenou součást života. Také máme často deprese a někteří Gothici je řeší sebepoškozováním. Většina z nás chodí převážně v černé barvě a poslouchá podobnou hudbu jako rock nebo metal.Gothici mají také jednu ůžasnou schopnost a to brát lidi se svými klady i zápory. Jako většina normálních lidí nesnášíme povýšenost a přetvářku. Také se nám příčí lidé, kteří si na Gothiky hrají jen proto, aby se zviditelnili a mluví o goth stylu a přitom mu vůbec nerozumí.Také bych chtěla vyvrátit fámy o tom, že Gothici jsou jen blázniví puberťáci. Podle lidí jsme blázni, trpíme depresemi a jsme pořád na dně, máme zálibu v černé barvě, v depresivních obrázcích a poezii a v podivně temné hudbě. V noci se vydáváme ven, chodíme na hřbitov a fascinuje nás nadpřirozeno a smrt...V podstatě to je pravda, ale nám se nezdá, že děláme něco jinak, něco šíleného. My prostě takto žijeme a vyhovuje nám to.
Na závěr bych chtěla jen napsat, že ten kdo není Gothik tento článek asi úplně nepochopí, ale Ti co znají aspoň nějakého Gothika, možná lépe pochopí jeho svět...
 

1 person judged this article.

Comments

1 Hotaru Hotaru | Web | 18. march 2012 at 17:54 | React

Talorey je stará známa :DDD Bolo by treba s tým blogom niečo urobiť *wink wink*

2 Rip Van Winkle Rip Van Winkle | Email | Web | 18. march 2012 at 17:56 | React

[1]: Ohohooo, vieme nač myslíme. *Malkavian web* Áno, súhlasím! Len keby na nás mr.R. nesral a nebral nás ako háveď ;D
To mi pripomína.. musím skontrolovať jeden *inkriminovaný* mail, či mi *subjekt* neodpísal ;D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement

..........